Hakkımızda | Florya Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Kurumsal

Hakkımızda

    2005 yılında faaliyete başlayan Florya Gün Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, özel gereksinimli bireylerin gereksinimlerine uygun eğitim programları hazırlayarak alanında uzman kadrosuyla eğitim sunan M.E.B.’e bağlı bir eğitim kurumudur. Down sendromu, otizm, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, işitme ve zihin engeli tanı gruplarına çocuk odaklı kaliteli eğitim sağlamak amacıyla dil ve konuşma terapisi, bireyselleştirilmiş özel eğitim, fizik tedavi, duyu bütünleme ve ergoterapi yöntemlerini kullanarak öğrencilerinin her türlü gereksinimlerini karşılamaktadır. Yeni bilgiler ve davranışlar kazandıkça sosyal hayata uyum sağlayabilen, kendi kendine yetebilen, çevresiyle barışık, geleceğe ümitle bakabilen sevgi dolu bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Vizyonumuz

    Zihinsel, Öğrenme Güçlüğü, Yaygın Gelişimsel Bozukluk ve Dil Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programlarına ihtiyacı olan engelli bireylerine eğitim–öğretim imkanları sağlayarak bu çocuklarımızın bugün ve yarınlarına ışık tutarak, çevreyle işbirliğini sürekli ve olumlu bir biçimde geliştirilebilen ve onlara kısaca toplumda kendi kendilerine yeten, adımlarını güvenle atan birer birey olma davranışını kazandırmaktadır.

Misyonumuz

    Merkezimizde hizmet sunan altı destek eğitim programı da Milli Eğitimin amaçları doğrultusunda engelli bireylerin kendi kendilerine yetebilmelerini imkân sağlayarak davranışları kazanabilecekleri uygun eğitim – öğretim ortamlarını oluşturarak, bireysel ihtiyaçlarını yardımsız olarak karşılayabilen iyi birer birey olmalarını sağlamaktadır.

Video